BORSA

BİST 100, rekorunu tazeledi

Dün TL bazında rekor seviyeye çıkan BİST 100, haftanın son işlem gününde de yükselişini sürdürdü. Endeks, günü %0,47 artışla 1.432 puandan kapattı. Bu, endeks için yeni bir rekor seviye anlamına geliyor.

Noel nedeniyle birçok piyasanın kapalı olduğu haftanın son işlem gününde işlem hacmi zayıf kaldı. Endeksteki işlem hacmi de 9 milyarın altında kaldı.

Dün borsadaki yükselişe öncülük eden ulaştırma tarafı bugün de açılış seviyesinin hemen altında 1.700 puandan işlem görüyor. BİST Bankalar da aynı şekilde açılış seviyesinin hemen altında 1.502 puandan işlem görüyor. BİST Sanayi %0,44 primli 2.260 puandan işlem görürken BİST Bilgi Teknolojileri bugün %1 üzerinde primli işlem görüyor.

Yeni Pazar’da işlem görmeye başlayan ve tavan yapan ARZUM hisseleri bugün de tavan yaptı. ARZUM hisseleri, 20,56 TL’ye çıkarak tavan yaptı.

Bu hafta en çok dikkat çeken hisselerin başında gelen Gubre Fabrikaları T.A.Ş. (IS:GUBRF), altın rezervinin bulunması haberleri ile yükselişine bugün de devam ediyor. Gubre Fabrikaları hisseleri, 66,50’ye yükseldi.

Pandemi sonrası rekor yükselişler yaşayan ve manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle de sert dalgalanma yaşayan RTA Lab Biyolojik Ürünler İlaç ve Mak. San. Ticaret A.Ş. (IS:RTALB) hissesinin bu haftaki kaybı %6 olurken Aralık ayı kaybı ise %28’i aştı. Hisse bugün ise %2,5 üzerinde düşüş yaşıyor.

Günün ilk yarısında en çok yükselen ilk üç hisse:

  • Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:KARTN)
  • Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:TKURU)
  • Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:LINK)

Günün ilk yarısında en çok düşen ilk üç hisse:

  • Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. (IS:BRYAT)
  • Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:BRSAN)
  • Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:ROYAL)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu