EĞİTİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz gençleri arka bahçemiz olarak görmedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz gençleri arka bahçemiz olarak görmedik

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de Gençlik Buluşması’nda açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, “Biz gençlere asla arka bahçemiz olarak bakmadık” diyen Erdoğan, “Gençleri her zaman emaneti teslim edeceğimiz yol arkadaşlarımız olarak gördük. Kuşaklar arasındaki anlayış farklılıklarını tehdit olarak değil tam tersine zenginlik vesilesine dönüştürmeye çalıştık” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Gençlik Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başlıkları şöyle:

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; “Edirne, Keşan’dan Hakkari Şemdinli’ye, Mersin Tarsus’tan Rize Çayeli’ne, Van Erciş’ten Aydın İncirliova’ya velhasıl kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına ülkemizin her köşesini temsil eden gençlerimizle bugün burada bir aradayız.

“DÜNYANIN EN GÜÇLÜ GENÇLİK TEŞKİLATININ MENSUPLARISINIZ”

Burada Türkiye’nin her ilinde, her ilçesinde, her üniversitesinde temsilciliği olan bir gençlik hareketinden söz ediyoruz. Sizler teşkilatlanma yaygınlığı ve üye sayısıyla sadece ülkemizin değil dünyanın en güçlü gençlik teşkilatının mensuplarısınız.

Rabbime bana sizler gibi yol arkadaşları, dava arkadaşları, mücadele arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Sizin gençliğiniz enerji, üretken ve coşkusu siyasi hayatımızın her döneminde olduğu gibi bugün de bizim için motivasyon kaynağıdır.

“KUŞAKLAR ARASINDAKİ FARKLILIĞI ZENGİNLİK OLARAK GÖRDÜK”

Ziyaret ettiğimiz tüm illerimizde hatta yurt dışı seyahatlerimizde gençlerimizle bir araya gelmeye özel önem veriyorum. Biz gençleri asla arka bahçemiz olarak bakmadık. Gençleri her zaman emaneti teslim edeceğimiz yol arkadaşlarımız olarak gördük. Kuşaklar arasındaki anlayış farklılıklarını tehdit olarak değil tam tersine zenginlik vesilesine dönüştürmeye çalıştık. Kültürümüze yabancı kavramlarla gençlerimizi kuşatmayı planlayanların oyunlarını bozduk. Nice farklı yer ve platformda gençlerimizle bir araya gelip saatlerce karşılıklı sohbet ettiğimiz, şiir ve şarkı söylediğimiz, dertleştiğimiz programların hiçbir birinde kendimizi o ortamda yabancı hissetmedik.

Bizi orada tutan mecburiyet değildi; gençlerimizle olan muhabbetimizin koyuluğu, içtenliği, hasbiliğiydi. Gençlerimize tepeden bakarak faşist dayatmalarıyla onları yönlendirebileceklerini sanan siyasetçilere, genel başkanlara, adaylara şahit olduk. Gençlerimize karşı hiçbir zaman böyle bir yaklaşım sergilemedik. Gençlerimize ‘tıpış tıpış gidip şunu yapacaksınız, böyle davranacaksınız’ demedik. Kifayetsiz muhterisler gibi de olmadık.

“BİZ ARTIK SİZİN ZAMANINIZIN MİSAFİRLERİYİZ”

Hayatın her alanında gençlerimize alan açmanın, destek olmanın, onların dinamizmini ülkenin ve milletin hayrına yönlendirmenin gayreti içinde olduk. Bunun için istihdam, spor, teknoloji, girişimcilik gibi her alanda gençlerimiz için güçlü bir altyapı kurduk. Partimizin tabelasını astığımız günden beri gençlik kollarımızda yetişen kadromuza teşkilat yönetiminden milletvekilliğine, belediye başkanlığına kadar siyasetteki tüm kariyer kapılarını sonuna kadar açtık.

Partimizin gençlik kollarında yetişen evlatlarımızın hayatın her alanında gösterdikleri başarılarla hep gurur duyduk. Yarın sizlerin arasından da siyasetteki, iş ve çalışma hayatı, akademi, spor ve sanattaki başarılarıyla gurur duyacağımız nice evlatlarımız çıkacak. Biz artık sizin zamanınızın misafirleriyiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu