EKONOMİFOREXGenel

Kripto Para Birimi Dalgalanmaları

Kripto Para Birimi Dalgalanmaları

Piyasada her kripto yatırımcısı bir sonraki kripto dalgalanmalarını merak etmektedir. Bu kapsamda daima kazanç sağlayacağı yatırım aracını aramaktadır. Solana, 2021 yılında tüm dünyayı kasıp kavurdu ve bu da projede yer alan yatırımcıların yükselişlerinin birçoğunu sadece 300 dolara yapmasıyla oldu.

O zamandan bu yana bu değerin bir kısmı düşmesine rağmen, hisseleri küresel olarak kripto topluluklarında hala yüksek seyretmektedir. Bunun yanında diğer bazı belirteçler, büyük piyasa değeri potansiyeline sahip olan özel “boomer” parantezine ait olmaktadır. Fakat bu projeleri belirlemek de farklı bir konu olmaktadır. Bu durum kolay olsaydı, her kripto para yatırımcısı milyoner olurdu ve de insanlar 2021’de olduğu gibi kripto varlıklarını satmazlardı. Genel olarak, gelecek planına bakıldığı zaman, kripto para 2023 yılında nasıl bir dalgalanma yaşayacak. Uzun vadeli kripto paraların projelerinin dinamikleri nasıl bir yol izleyecek.

Yatırımcının Kripto Dalgalanmalarındaki Tutumu

Kripto para piyasası, genelde oynak dalgalanmalar yaşamaktadır. Bu durumda bazı yatırımcıların kısa vadeli fiyat ayarlamalarından yararlanmak istemesine yol açmaktadır. Aslında bu yaklaşım, piyasa fiyatlarında saatlik değişikliklerin sürekli izlemenizi gerektiren çok fazla uğraş gerektirmektedir. Çoğu zaman da bu durumdan çok iyi bir şekilde yararlanmak için, geniş kapsamlı özelliğe sahip bir kripto portföyüne ihtiyaç duyulmaktadır. Ticaret botları ve API’ler gibi ekstra araçlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Kısa vadeli yaklaşımların faydaları da bulunmaktadır. Stratejik bir yol izleyerek, kripto piyasalarında küçük karlar elde edebilirsiniz.

Başka bir taraftan da uzun vadeli yaklaşımlar da farklı şekilde çalışmaktadır. Sürekli olarak piyasa dalgalanmalarına odaklanmanın dışında iyi bir proje oluşturmaya çok daha fazla önem verilir.

Kripto Para Piyasasının Gelecek

Son zamanlarda ekonomi uzmanlarını yapmış olduğu araştırmalara da bağlı olarak, 2023’te patlamaya hazır olan kripto para birimi çok fazla yatırımcı tarafından dikkatle takip edilmektedir.  Bu konuda, ethereum, endüstrisindeki en büyüklerden biri olmaktadır. Tüm kripto para piyasasında bitcoin’den hemen sonra ikinci bir piyasa değeri olarak yatırımcılar tarafından ilgi görmektedir.  Diğer kripto para birimleri gibi, ETH, Kasım 2021 tarihinde yaklaşık 5000 $ seviyeleri zirveye ulaştı ve Bitcoin’in 60.000 $’lık tavanı da kırdığı görüldü. Ethereum piyasasında hisse kanıtı modeline geçilmiştir. Bu durumda ETH’nin gelecekte daha fazla talep görmesine ve 2023’te büyük bir artışı yaşamasına olanak sağlayacaktır.  Bunun yanında, uzmanlar tarafından gelecek vaat etmeleri sebebi ile 2023’te satın alınacak en iyi kriptoların içinde binance coin gösterilmektedir. Bunun yanında uzmanlar, 2023 yılı için para piyasalarında yer almak isteyen yatırımcılara 3 kripto para birimi önerisinde bulunmaktadır.

eToro; yeni başlayan yarımcılar için en iyi seçim olmaktadır.

Coinbase; anında kripto satın almak için en uygun yer olmaktadır.

Binance; düşük ücretler ile kripto satın almak isteyen için en iyi borsadır. Binance en likit borsa olmasının yanında, en geniş altcoin ve altcoin alış satış çiftleri yelpazesini listelemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu