KRİPTO PARA
Trend

Kripto Piyasalarında Hareketlilik Kalıcı mı?

Kripto piyasası, Bitcoin’in hızlı bir yükselişle Ekim ayına başlamasıyla canlanmaya devam ediyor. Kripto dünyasının önde gelen varlıklarından biri olan Bitcoin, altı haftanın en yüksek seviyesine ulaşırken, diğer kripto paralar da bu ralliye katıldı.

Ekim ayının başıyla birlikte artan ilgi, Bitcoin’i 28 bin doların üzerine taşıdı. Bu yükselişe Ether, Litecoin, Solana gibi diğer kripto paralar da eşlik etti. Kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in Salı günü başlayacak duruşmasını bekleyen yatırımcılar ise dikkatle piyasaları takip ediyorlar.

Eylül ayında yüzde 4,1 oranında bir artış kaydeden Bitcoin, geçtiğimiz çeyrekte yüzde 11 oranında bir düşüş yaşamıştı. Ancak son dört yıldır Ekim ayının Bitcoin için olumlu bir ay olduğunu gösteren veriler dikkat çekiyor.

Kripto piyasalarında yaşanan bu hareketliliği değerlendiren OrBit Markets’ın kurucu ortağı Caroline Mauron, “Yeni bir muhasebe çeyreğinin başlamasıyla önemli alım akışları yaşanmış gibi görünüyor ve bu hareketler, hafta sonu likiditesinin sınırlı olması nedeniyle daha da hız kazanmış gibi görünüyor,” açıklamasında bulundu.

Ralli, genellikle kripto piyasaları için olumlu bir ay olan Ekim ayında devam etmesi bekleniyor. Bitcoin için bir sonraki büyük direnç seviyesinin 30 bin dolar olduğu belirtiliyor.

Alpha Impact’in kurucu ortağı Hayden Hughes ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen hafta verdiği erteleme kararına rağmen, BlackRock Inc. şirketinin Bitcoin ETF tekliflerinin onaylanabileceği spekülasyonunun ralliyi desteklediğini ifade etti.

Sam Bankman-Fried’in mahkemeye çıkmasına günler kala Brooklyn federal hapishanesinden serbest bırakılma teklifi olumsuz bir yanıt almıştı. Ayrıca CoinDesk’in haberine göre, geçtiğimiz Kasım ayında hacklenen FTX ile ilişkilendirilen bir cüzdan, bir yıl aradan sonra tekrar aktif hale gelerek 4 milyon dolardan fazla Ether’in transfer edildiği ilk işlemi gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu