Genel

Yatırım İçin Firma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatırım İçin Firma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatırım, iki ülke parasını dönüştürerek kazanç sağlayan bir yatırım kuruluşudur. SPK tarafından onaylı çalışan Yatırım Türk Lirasının değerini koruyabilmek amacıyla yasal statüye kavuşturulmuştur. Dünya borsalarında yatırımcılar güvendiği Yatırım kuruluşuyla çalışarak kazanç sağlamakta iken günümüzde Emtia ve diğer yatırım ürünleri işlemleri de yapılmaktadır.

Yatırım Şirketi Seçerken Dikkat

Yatırımcılar çalışacakları firmalar konusunda oldukça hassas davranmalıdır. Risk ve avantaj durumlarını değerlendirerek geçmiş bilgilerden yararlanmalıdır. En çok kazandıran Yatırım şirketleri konusunda bilgi alarak yola devam etmek gerekmektedir. Yatırım konusunda herkesin bilgisi olduğu düşünülmektedir.

Ancak yeni yatırımcılar için Forx nedir bilinmesi için açıklama yapılması gerekmektedir. Genel anlamıyla Yatırım, iki ülkenin parasını dönüştürerek yatırımcılarına kazanç sağlayan bir dijital dönüşüm sistemidir. Acele ederek kısa vadeli kazanç sağlamayı düşünenler hayal kırıklığına uğrayabilmektedir.

Bu nedenle ön analiz çalışmalarında dikkatli davranarak sabırlı bir yatırımcı olunması önemlidir. Yatırım nedir? meraklıları için, Foreingn Exchange Market ifadesinin kısaltmasıdır. Yatırımcının başlangıçta yapacağı değerlendirme, uzun vadede büyük ekonomik değer kazandıracaktır.

Türkiye’de En Güvenilir Yatırım Şirketleri

Yatırım sistemini kullanan şirketler hakkında ön bilgi alarak çalışmak yatırımcının yararına olacaktır. Her yıl en iyi Yatırım firmaları yatırım değerlendirme kuruluşları tarafından yatırımcılara bildirilmektedir. Bunlar arasında Türk yatırımcıların en çok tercih ettiği;

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş,

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş

X Trade Brokers Menkul Değerler A.Ş

İntegral Menkul Değerler A.Ş bulunmaktadır.

Türkiye haricinde dijital yatırım ürünleri üzerinde çalışmalar yürüten Yatırım, Olive Markets, Pepperstone, Güney Kıbrıs Merkezli CySEC Lisanslı şirket ve İngiltere merkezli FCA lisanslı FxPro kuruluşları için de büyük kaynak olarak çalışmaktadır.

Borsa Çalışma Saatleri

Dünyada 24 saat açık bulunan Borsa işlemleri Türkiye’ de belirli saatlerde açık bulunmaktadır. Türkiye’ de İstanbul Borsa işlemleri;

Gün başlangıcı Açılış ve Emir toplama saati, 09:40 ile 09:55 arası kabul edilmektedir.

09:55 ile 10:00 arası Eşleştirme ve Fiyat belirleme süresi olarak çalışmaktadır.

Saat 10:00 ile 13:00 arası aralıksız işlem süreci olarak devam etmektedir.

13:00 saatiyle 13:55 Tek fiyat seansı olarak çalışır ve Gün Ortası Emir Toplama süreci olarak işlem görmektedir.

 

18:08 ve 18:10 ise Borsa kapanış Fiyatlı işlem saati olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

Türkiye’ de Borsa İstanbul, resmi tatiller ve hafta sonu hariç her gün sabah 09:40’ ı açılış, akşam 18:15’ i ise kapanış olarak çalışmaktadır.

Yatırım Yatırımcısına Öneriler

Aldatıcı reklam ve tanıtım ürünlerini dikkate alarak büyük zarara uğrayan yatırımcılar ne yazık ki görülebilmektedir. Yatırım ürünleri avantaj ve risk barındırmaktadır, doğru adımlar atanlar daima kazançlı çıkanlardır. Küçük yatırımcının risk kaldıramayacağını bilerek doğru ve en iyi Yatırım firmaları desteği alması gerekmektedir.

Türkiye ekonomisinde dijital para piyasaları etkisi çok yüksektir. Yatırım varlıkları üzerinde söz sahibi İstanbul Menkul Kıymetler Borsasıdır. Burada işlem gören güvenilir Yatırım şirketleri yatırımcıya güven vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu